Yeni Medya Konferansları 16 Nisan Salı Günü!Akademisyen ve uzmanlar Kadir Has’ta YENİ MEDYA ve EĞİTİMİ tartışacak!

Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü tarafından Yeni Medya kavramının çeşitli alanlardaki dönüştürücü etkilerinin ortaya çıkartılması amacıyla her yıl Nisan ayında düzenlenen Yeni Medya Konferansları’nın ikincisi 16 Nisan Salı günü İstanbul'da Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde yapılıyor.


Konferansa katılım ücretsizdir http://www.yenimedyakonferansi.com/form/ sayfası üzerinden kayıt olmadan katılmak ise mümkün değil. Dolayısıyla kaydolmayı ihmal etmeyin!

Geçen sene 600 kişinin salondan yaklaşık 6000 kişinin de canlı yayından izlediği konferansın bu sene de salona gidemeyenler için İnternet üzerinden canlı yayınlanmasını diliyorum.

Yeni Medya ve Eğitim konulu konferansta ele alınacak konular ve sorular:

- 21. Yüzyılda eğitim kavramı Yeni Medya ile nasıl değişiyor? - Yeni Medya, öğretmen, öğrenci, okul, eğitim ve öğretim kavramlarını nasıl etkiliyor?

- Yeni Medya üzerinde ne tür eğitim-öğretim teknolojileri, araçları ve içerikler geliştirilmekte? Sanal Sınıf, Online Eğitim, Tablet gibi araçların faydaları neler?

- İnternet ve mobil cihazların zaman-mekan sınırlarını ortadan kaldırması kurumlara ne tür eğitim fırsatları vermekte?

- Dijital Yerliler Sosyal Medya üzerinden eğitilebilir mi?

- Türkiye’nin ileri bir refah toplumu olması yolunda Yeni Medya okur-yazarlığının rolü ve önemi ne? Bunun için devlet, kamu ve özel kuruluşlar ile sivil toplumun üzerine düşen görev ve sorumluluklar neler?

Detaylı ve güncel bilgi için http://iletisim.khas.edu.tr/yenimedya/yeni-medya-konferansi-2013/ana-sayfa-4.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar