LG Pocket Photo PD239 Yazıcı


Pocket Photo ile her an her yerde fotoğrafların çıkışını almak mümkün.

LG Electronics yeni Pocket Photo 2.0’yi (Model PD239) Las Vegas’ta düzenlenen CES 2014 Fuarı’nda tüketicisi ile buluşturuyor. Android ve iOS uyumlu tüm akıllı telefon ve tabletlerde NFC ve Bluetooth ile kablosuz bir şekilde kolaylıkla bağlanılabilen Pocket Photo 2.0, kullanıcıların 5.1 x 7.6 cm (2 x 3 inç) ebatlarında fotoğraf çıkışı almasına olanak sağlıyor.

LG Pocket Photo 2.0 piyasadaki en ufak mobil yazıcı. Bir önceki modele göre 4 mm daha ince olan ürün, çok daha fazla çıkış alabilme özelliğine sahip. Ayrıca 313dpi kalitesinde fotoğraf çıkışı alabilen bu ürünün uygulaması, akıllı telefon ve tabletlerden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Yeni Pocket Photo’ya ayrıca geliştirilmiş filtreleme efekti ve artırılmış akıllı çerçeve özelliğine de sahip. Bu uygulama, fotoğrafların online veya internet bazlı içeriklere bağlanmasını sağlayan QR Code’un görsel içine yerleştirilmesini sağlıyor. 

Ürünün en dikkat çeken özelliği ise bilgisayar olmadan fotoğrafları düzenleyip çıkışının kolaylıkla alınabilmesi. Pocket Photo 2.0 ZINK teknolojisi sayesinde pahalı kartuş kullanımına son veriyor. Zink baskı teknolojisi her kağıda gerekli olan canlı rengi verebilmek için farklı bir ısı kullanıyor. Alışılmış baskı süreçleri ile karşılaştırıldığında ZINK, boyası çıkmayan ve uzun süreli kalıcılık sağlıyor.

“Basılı fotoğrafların dijital fotoğraflarda olmayan duygusal bir cazibesi var” diyen LG Ev Eğlencesi Kıdemli Başkan Yardımcısı Byung-hoon Min sözlerine şöyle devam etti: “Yeni Pocket Photo, basılı fotoğrafların duygusallığıyla günümüzün dijital fotoğraf makinelerinde olmayan kolaylık kavramlarını buluşturuyor.”

Pembe, beyaz ve sarı gibi renk seçenekleriyle şu anda sadece Çin’de satışta olan Pocket Photo 2.0, bu yıl tüm dünyada satışa sunulacak.

Yorum: Bana kalırsa mürekkep kullanarak baskı alabilen her teknoloji için doldurulabilir olma zorunluğu var. Aksi halde dünyanın en pahalı sıvısı ile baskı almak insanı gerer. Böyle bir cihaz sanırım şip şak fotoğraf çeken ve bunları basıp satarak hayatını kazananların çok işine yarar.

Yorumlar