Pentax WG-4 ve WG-4 GPSWG-4 ve WG-4 GPS Pentax'ın yeni ürünleri. Bas çek kolaylığında makineler. Ancak Darbeye dayanıklı olmalarının yanında 14 metreye kadar su altı çekimi yapmaya da uygun cihazlar.

WG-4 ve WG-4 GPS modelleri 14 metreye kadar su altı çekimde olağanüstü suya dayanıklılık ve 2 metreye kadar düşmelere karşı darbeye dayanıklılık özelliklerine sahip. Kavraması kolay, kaymaz gövde tasarımına ek olarak yeni gövde renklerindeki farklı seçenekler dikkat çekiyor. 

Ayrıca geniş apertür, dört kat optik zoom mercek (geniş açıda maksimum F2.0 apertür ile) su altında, gece çekimlerinde ve kapalı mekan spor karşılaşmaları gibi düşük aydınlatmalı ortamlarda en az görüntüyle yüksek kaliteli görüntüler sağlayan arka aydınlatmalı CMOS sensör gibi ileri teknoloji yeniliklere de sahip.


Fotoğraf makinesinin işletimini ve performansını ileriye taşıyan diğer önemli yenilikler ise, makro çekimlerde daha hızlı AF işletimi, sualtı çekimlerinde geliştirilmiş görüntü kalitesi ve kullanıcının anında kendi seçtiği ayarlara dönebileceği KULLANICI (USER) modu olarak özetlenebilir. 

Makineler, aktif dış mekan fotoğrafçılığını kolaylaştıran bir dizi isteğe bağlı aksesuara da sahip. 

Örneğin hands-free kullanım için yapışkan bağlantı ve tutma bağlantısı ile makineyi sabitleme özelliği, çiftli sarsıntı azaltma sistemine sahip Full HD video kayıt (1920 x 1080 piksel) yaparken kullanıcıya kolaylık sağlıyor.

PENTAX WG-4 GPS modeli ayrıca dış mekan çekimlerine kolaylık getiren basınç/yükseklik/derinlik ölçer ve dijital pusula özeliklerinin yanı sıra kayıtlı görüntülere konum verisi ve seyahat günlüğü kaydedebilen gelişmiş GPS özelliğine sahip.

PENTAX WG-4 GPS
14 m.’ye kadar suya dayanıklı, toza dayanıklı, 2m.’ye kadar Darbeye Dayanıklı
-10°C’ye kadar soğuğa dayanıklı, 100kg’ya kadar kırılmaya dayanıklı
Arka aydınlatmalı 16 MP CMOS
4x geniş açı optik mercek
Full HD video

Yorumlar