Alcatel 5V Türkiye'de

FullView 19:9 ekran, yapay zekâ destekli profesyonel seviye kamera ve göz alıcı tasarımıyla öne çıkan Alcatel 5V, uygun fiyata kaliteli cihaz deneyimi sunuyor.

TCL Communication, üst düzey özellikler sunan, tamamen yeniden tasarlanmış akıllı telefon portföyünün amiral gemisi olarak sunduğu Alcatel 5V'yi piyasaya sürdü. Alcatel 5V; üstün tasarım estetiği, iyileştirilmiş FullView 19:9 ekranı ve kullanıcıların güzel fotoğraflar çekmelerini sağlamak üzere yapay zekâdan faydalanan gelişmiş kamera özellikleriyle dikkat çekiyor. Ayrıca tam entegre Google Lens özelliği sayesinde kullanıcıların aramalarını rahatlıkla yapabilmelerini sağlamanın yanı sıra daha fazla verimlilik ve etkileşim de sunuyor.

İyileştirilmiş FullView ekranıyla tam anlamıyla sürükleyici bir deneyim
Alcatel 5V, TCL'nin ödüllü ekran teknolojisi ve üretim yetenekleriyle hayata geçirilen Alcatel FullView 19:9 ekranıyla çığır açan bir görüntüleme deneyimi sunuyor. Alcatel 5V ise bu deneyimi FullView 19:9 tam ekranla en üst düzeye çıkarıyor.

5.5 inç form faktöründe 6.2 inçlik geniş ekranıyla öne çıkan Alcatel 5V; yüzde 88'lik ekran-gövde oranıyla *, daha ince bir cihazla daha fazla ekran alanı sunan ultra-kompakt çerçevesiz tasarımıyla geliyor. Bu özellik, Alcatel 5V'nin aynı ekran boyutuna sahip benzer cihazlara kıyasla elde daha kolay tutulmasını ve cepte daha rahat taşınmasını sağlıyor. Böylece kullanıcılar sosyal medyada paylaşım yaparken, sinematik görüntüleme deneyiminin tadını çıkarırken veya çoklu ekran özelliğiyle birden çok işi aynı anda yaparken çok daha konforlu oluyor.


Çerçevesiz tasarımıyla son derece şık bir görünüm
Alvatel 5V, şık tasarımı ve rahatça elde taşınabilmesiyle öne çıkıyor. Uçtan uca üstün bir ekran deneyimi sunan göz alıcı çentikli çerçevesiz ekran tasarımıyla dikkat çeken Alcatel 5V, 2.5D Dragontrail™ cam ve kavisli yekpare gövdesiyle geliyor. Optik parlak kaplaması sayesinde kasası da son derece parlak bir görünüme sahip.

Profesyonel fotoğraflar ve yapay zekâ iyileştirmeleri
Alcatel 5V, kullanıcılara en iyi fotoğraf deneyimini sunmak için gelişmiş alan derinliğine sahip çift arka kamerayla donatıldı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, 16 MP'lik (normalde 12 MP video 1080p@30fps - yazılım interpolasyonu ile) ana kamera ve 2 MP'lik ikincil kamerayla inanılmaz çekimler yapabiliyor. Kullanıcılar, fotoğraftaki özneyi vurgulayarak arka planı bulanıklaştıran gerçek-zamanlı bokeh (bulanıklaştırma) efektiyle fotoğraf çekebilmenin yanı sıra çekimden sonra fotoğraflarda yeniden odaklanabiliyor. Alcatel 5V ile çekilen fotoğraflar; 1.25 mikrometrelik geniş pikseli ve gece modu sayesinde düşük ışıkta dahi renk ve ayrıntılar bakımından her zaman zengin bir görüntü sunuyor. Alcatel 5V ayrıca selfie'ler için mükemmel bir 13 MP (normalde 8 MP ama led flaşı var video 720p@30fps - yazılım interpolasyonu ile) ön kamera özelliğiyle geliyor.

Alcatel 5V, kullanıcıların yüksek kaliteli fotoğraflar çekmelerine yardımcı olmak üzere yapay zekâyı kullanıyor. Yapay zekâ algoritmalarıyla 11 farklı sahneyi ve özneyi saptayan bu akıllı telefon; kontrast, doygunluk, parlaklık, keskinlik ve çözünürlük de dâhil olmak üzere en iyi kareyi yakalamak için en uygun kamera ayarlarını otomatik olarak yapıyor.

Google Lens ile akıllı etkileşimler
Alcatel 5V'nin kamera arayüzüne entegre edilen Google Lens sayesinde kullanıcılar hem kameraya hem de Google Asistan'a kolayca erişebiliyor. Google Lens; kullanıcıların gördüklerini kolayca aramalarını, işlerini daha hızlı yapmalarını ve dünyayla etkileşim kurmalarını sağlıyor. Böylece kullanıcılar ürünleri online kanal üzerinden bulmak, metin kopyalayıp yapıştırmak, önemli yerler hakkında daha fazla bilgi edinmek, takvimlerine etkinlikler eklemek, film posterleri aramak, merak ettikleri bitkilerin ve hayvanların isimlerini öğrenmek gibi pek çok şeyi yapabiliyor.

Biyometrik güvenlik
Alcatel 5V ayrıca kullanıcıyı tanımlamak ve akıllı telefonun kilidini açmak için yüz tanıma özelliğini kullanan biyometrik bir güvenlik teknolojisi olan Face Key özelliğine de sahip. Yüksek hassasiyetli 106 yüz anahtar noktası ve 30 derece saptama yarıçapı, 0.5 saniye içinde güçlü güvenlik ve hızlı erişim sağlıyor.

Face Key'in yanı sıra parmak izi sensörü de Alcatel 5V için ek güvenlik sağlıyor. Kullanıcılar yalnızca bir parmak dokunuşuyla cihazlarının kilidini açabiliyor, hassas bilgilerini güvende tutabiliyor, seçtikleri uygulamaları çalıştırabiliyor ve selfie'ler çekebiliyor.  

Alcatel 5V, 2.199 TL önerilen satış fiyatıyla piyasaya sunuldu.

*VA/TP yöntemiyle hesaplanan ekran-gövde oranı. Alcatel 5V, VA/TP yöntemiyle gövdede % 83,1 ekran oranına sahiptir.

Yorumlar